Adana Plaket

Adana Plaket Nedir? Neden Verilir?

Eğer bir konuda üstün bir başarı sergilediyseniz ya da önemli bir organizasyonda bulunduysanız bir adana plaketi hak ettiniz diyebiliriz. Plaket öyle bir konumdadır ki, vermek için başka bir kişi davet edilir ve o şekilde takdim edilir. Manevi değeri yüksektir plaketlerin. Hayatımızda mutlaka bir yerlerde güzel işler yapmışızdır. Bazen takdir görmüşüzdür, bazen de görmek istediğimiz değeri görememişizdir. İnsan hayatı bunun gibi olaylarla doludur. Bazen çok çalışırsınız yetmez, bazen sadece bir anlık gerçekleştirmiş olduğunuz herhangi bir davranış övgüyle bahsedilir. Bu bağlamda Adana plaket, siz değerli müşterilerimizin mutluluğunu paylaşmaktan onur ve mutluluk duyar.

Plaket Hatıradır

Plaketler asıl anlamını uzun vadede kazanır. Yıllar sonra o plakete şöyle bir baktığınızda gözünüzde anılar canlanır. Gurur kaynağıdır plaket. Alındığında başarının tamamlandığı hissiyatı paha biçilemezdir. Plaket ve başarı ayrılmaz ikilidir. İlerde çocuğunuza, torununuza anlatacağınız bir anıdır aslında. Şu kısacık ömrümüze sığdırabildiklerimiz kadar yaşamış olmuyor muyuz zaten? Bu nedenle bazı noktalar unutulmazdır hayatımızda. Plaket törenleri sayesinde hak ettiği takdiri bulan kişiler mental anlamda uzun bir süre kendilerini iyi hissedecektir. Bununla birlikte her bir plaket ayrı anı, her bir tören ayrı gurur kaynağıdır bizler için.

Başarının Büyüklüğü Plaketin Kalitesini Belirler

Başlığa paralel olarak bulunulan makam da plaketin büyüklüğünde önemli rol oynar. Bu nedenle Vali eğer bir plaket alacaksa yanındaki kimse aynı plaketten alamaz. Bu yazısız bir kuraldır. Çünkü öğrencilere mezuniyet plaketi verilirken, öğretmenlere daha üst düzey bir plaket takdim edilmektedir. Bunun nedeni takdir edilen konu başlıklarının birbirinden farklı parametrelere sahip olmasıdır. Bu nedenle büyük organizasyonlarda altın veya gümüş plaket tercih edilmektedir. Plaket ile birlikte ödül varsa asıl güzel olan odur. Plaket ödül değildir. Katılımınızın karşılığında motivasyonunuzu yükseltecek bir olgudur. Lakin yıllar sonra bile dönüp bakıldığında güzel anılar biriktirmiş olmanın verdiği mutluluk ise paha biçilemez olmaktadır.

Adana Plaket Çeşitleri

Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte çok fazla plaket çeşidi bulunmaktadır. Gelin bu plaketlerden bazılarını inceleyelim.

  • Kristal Plaket Bu plaket genellikle üst düzey başarı gösteren katılımcılar için tercih edilmektedir
  • Ahşap Plaket Bu plaket mezuniyetlerde, okullarda daha çok tercih edilen plaket türüdür. Gümüş ve gold çeşitlerimiz mevcuttur.
  • Metal Plaket Bu plaket de yine orta düzey plaketlerimizden biridir.
  • Ödül Plaket Turnuvalarda, çeşitli yarışmalarda, türe göre çeşitlilik gösteren plakettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Yazın
Bize Yazın
Bize Yazın