ADANA KARTVİZİT

Adana Kartvizit Kısa Tarihi

Adana kartvizit ilk olarak 17. yy’da kullanılmaya başlanmıştır. Ortaya çıkma amacı ise soyluların şehre ya da eve gelişini haber vermektir. Kartvizitlerin o zamanki boyutları ise oyun kartı boyutlarıdır. Üzerinde de farklı farklı işlemeler ve süsler bulunmaktadır. Buna bağlı olarak toplumun orta ve üst seviyelerinde olanlar için bu adeta bir zorunluluktur. Evlerde ise konukların kartvizitlerini koyacağı tepsiler vardır.

Bildiğimiz anlamda iş amacıyla kullanılan kartvizitler ilk kez 17. yüzyılda Londra’da ortaya çıktı; ancak bugünkü kullanım amacıyla değil. O dönem sokak numaraları ve gelişmiş bir haberleşme ağı bulunmadığı için iş sahipleri bu kartvizitlere iş yerlerinin haritalarını tarifiyle beraber koyarlardı. Bugün sokak numaraları hatta isimleri olmasına rağmen hala Kavacık matbaa kartvizitlere kroki konulmaktadır. İş öncesi veya sonrası verilen bu kartvizitler önceleri tahta baskıdan yapılırken 1830’larda litografi keşfedilince yerini süslemeli olanlarına bırakmıştır. Sanayi Devrimi’nin de etkisiyle kartvizitler bildiğimiz amaçla kullanılmaya başlandı. İngiltere’de ortaya çıkan tüccarlar bilgi alışverişinde bulunmak için birbirlerine kartvizitlerini vermişlerdir. Bu kartvizitler daha çok sunumlarda ve fuarlarda dağıtılsa da tüccarların asıl amacı üst sınıftaki insanlara ulaşmaktır. Kalın kağıttan üretilen bu kartiviztler oldukça sade bir tasarıma sahiptir.

Kartvizit Çeşitleri Nelerdir?

Adana da hizmet veren firmamız müşterilerine farklı kartvizit çeşitleriyle hizmet vermektedir.Bunların bazıları şu şekildedir.

Kartvizit Çeşitleri

  • Ekonomik Kartvizit.
  • Kabartma Laklı Kartvizit.
  • Sıvama Kartvizit.
  • Tuale Kartvizit.
  • Acil Kartvizit.
  • Şeffaf Kartvizit.
  • Plastik Kartvizit

Kartvizit, iş hayatında kullanım yelpazesi çok geniş bir araçtır. Bir firmaya gittiğinizde tanışırken takdim edeceğiniz kartvizit olaya farklı bir izlenim katacaktır. Bununla birlikte isminiz unutulmasını da bir nebze önlemektedir. Hatırlatma aracıdır. Telefonda “kartımı vermiştim” derseniz karşıdaki kişi sizi zorlanmadan hatırlayacaktır.

Kartvizit, yeni tanıştığınız işletmelere bırakabileceğiniz bir araçtır. Üzerinde logonuzun ve adresinizin olduğu bir tasarım iş hayatınıza farklı bir hava katacaktır. Bizimle iletişime geçip kendinize kartvizit tasarımı yaptırmaya başlayabilirsiniz.

Kartvizitlerin yanında magnet, broşür de yaptırabilirsiniz. Tasarımlarınız gerekli revizelerden sonra baskıya alınır ve baskı süreci başlar. Bütün şehirlere kargo yaptığımız için sadece bilgisayar ortamında iletişime geçmeniz yeterli olacaksınız. Zaman hepimiz için kıymetli olduğundan siz siparişinizi oluşturun biz ayağınıza kadar getirelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bize Yazın
Bize Yazın
Bize Yazın